Homeopatia

Stránky pre záujemcov o liečbu podľa klasickej metódy S. Hahnemanna.

Prvou a jedinou úlohou lekára je prinavracať zdravie chorým.
Najvyšším ideálom liečby je obnova zdravia rýchlym, šetrným a trvalým spôsobom; v odstránení choroby najrýchlejším, najbezpečnejším a najistejším spôsobom, na základe princípov, ktoré sú jasné a zrozumiteľné.

Ako sa o homeopatii vyjadrili slávne osobnosti?

A ďalšie zaujímavé fakty o homeopatii.

Napriek silnému skepticizmu zo strany konvenčných lekárov a vyše dvesto rokom útokov proti homeopatii a homeopatom zo strany konvenčných medicínskych organizácií a inštitúcií, homeopatia prežila a v posledných desaťročiach zažíva rozkvet po celom svete, najmä v Európe, Indii, Pakistane a krajinách Južnej Ameriky.

Homeopatia prežila, pretože pomohla miliónom ľudí. Či už to boli problémy veľké alebo malé, chronické, či život ohrozujúce, homeopatické lieky pomohli aj mnohým slávnym osobnostiam zo všetkých oblastí života.

Mahátma Gándhí,
považovaný za jedného z najväčších politických a duchovných vodcov Indie, mal s homepatiou dobré skúsenosti a na jej adresu sa vyjadril: "Homeopatia... vylieči vyššie percento prípadov ako akákoľvek iná liečebná metóda a je nepochybne bezpečnejšia a lacnejšia; je najúplnejšou medicínskou vedou."
Na adresu zakladateľa homeopatia povedal: "Dr. Hahnemann bol mužom úžasných intelektuálnych schopností... skláňam sa pred jeho umením a herkulovskou humanitárnou prácou, ktorú odviedol."

Matka Tereza
Podľa správy konvenčného lekára, ktorý s ňou úzko spolupracoval viac ako 40 rokov, Matka Tereza verila, že "homeopatická liečba je nenahraditeľná, pre chudobných ľudí Indie obzvlášť a ostatné krajiny celého sveta vo všeobecnosti, kvôli svojej prístupnosti, účinnosti a nízkym nákladom."

J. D. Rockefeller,
americký ropný magnát a filantrop (považovaný za najbohatšieho Američana v histórii), preferoval homeopatickú liečbu a označil homeopatiu za "agresívny a progresívny krok v medicíne"; dožil sa 97 rokov (prežil svojho homeopata, ktorý sa dožil "len" 93).

Yehudi Menuhin,
svetoznámy husľový virtuóz, vyhlásil: "Homeopatia je najbezpečnejším a najspoľahlivejším prístupom k chorobám a vydržala útoky zavedenej lekárskej obce po viac ako 100 rokov",

Dizzy Gillespie,
slávny americký jazzový hudobník, povedal: "V mojom živote boli dve veľké zjavenia: prvým bol bebop [jazzový hudobný štýl], druhým bola homeopatia."

Mark Twain,
slávny americký spisovateľ, o homeopatii napísal: "Zavedenie homeopatie donútilo doktora starej školy, aby sa vzchopil a naučil sa niečo o racionálnej povahe svojho povolania. Môžete byť naozaj vďační, že homeopatia prežila pokusy alopatov [konvenčných lekárov] o jej zničenie."

Paul McCartney,
známy ex-Beatle, sa vyjadril: "Bez homeopatie sa nezaobídem. Fakt je, že nikam nechodím bez homeopatických liekov. Často ich používam."

Vedeli ste, že homeopatia má historicky skvelé výsledky pri liečbe epidémií?

Od svojich najranejších dní bola homeopatia schopná liečiť epidemické choroby (aj vírusového pôvodu, na ktoré dnešná moderná medicína stále nenašla recept) s výrazne lepšími výsledkami ako konvenčná medicína a práve tieto úspechy ju vryli do povedomia ľudí na celom svete. Mnoho konvečných lekárov konvertovalo na homeopatiu potom, ako boli svedkami jej vynikajúcich úspechov a nedostatočnosti dovtedy používanej liečby.

  • Keď sa v Lipsku v roku 1813 objavila epidémia týfusu, Samuel Hahnemann, zakladateľ homeopatie, liečil 180 takýchto prípadov a stratil len dvoch pacientov (cca 1%), zatiaľčo konvenční lekári mali úmrtnosť vyššiu ako 30%.

  • V správe o záznamoch o úmrtnosti na záškrt (diftéria) v okrese Broome County, New York, USA, v rokoch 1862-1864, sa uvádza úmrtnosť 82,6% u konvenčných lekárov a 16,4% u homeopatov.

  • V roku 1854 zasiahla Londýn epidémia cholery. Táto epidémia bola historicky dôležitá, pretože sa podarilo identifikovať zdroj nákazy (verejná vodná pumpa) a po jeho odstavení epidémia čoskoro zanikla. Snemovňa lordov si vyžiadala správu o rôznych metódach liečenia epidémie a táto bola aj vypracovaná, avšak neobsahovala údaje o výsledkoch homeopatickej liečby. Na otázku, prečo tieto údaje neboli v správe zahrnuté, dostali odpoveď, že homeopatické údaje by "skreslili výsledky". Potlačená správa odhalila, že úmrtnosť pri konvenčnej liečbe bola 59,2%, zatiaľčo pri homeopatickej len 9%.

  • V päťdesiatych rokoch 19. storočia sa v južných štátoch USA vyskytovala epidémia žltej horúčky. Neskôr sa zistilo, že ochorenie je prenášané komármi. Úmrtnosť pri konvenčnej liečbe bola 15-85%, zatiaľčo u homeopatov okolo 5-6%. Pri epidémii v roku 1878 v oblasti New Orleans bola úmrtnosť pri konvenčnej liečbe 50%, pri homeopatickej 5,6% (pri 1945 prípadoch).

1.8.2011